Powszechne choroby wieku szkolnego, które powinieneś znaćKażde dziecko w wieku szkolnym od czasu do czasu zachoruje. Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko jest w przedszkolu czy w wyższej klasie, choroba może zaatakować w każdym wieku. Dzieci w wieku szkolnym chorują na przeziębienie, grypę i inne choroby tak samo jak dorośli. Najczęstszą infekcją wśród dzieci w wieku szkoły podstawowej jest angina . Jako rodzic, trzeba będzie wiedzieć, czego szukać, jak zapobiec zakażeniom i jak leczyć, jeśli choroba nadejdzie. Oto kilka chorób, które dotykają dzieci w wieku szkolnym, wraz z poradami na temat rozpoznawania objawów.

Grypa - jesienna choroba

Chociaż grypa jest najczęściej kojarzona z dorosłymi, dzieci również mogą na nią zachorować. Szacuje się, że każdego roku kilka tysięcy dzieci w wieku szkolnym będzie hospitalizowanych z powodu grypy. Najlepszym sposobem zapobiegania zachorowaniu dziecka na grypę jest coroczne szczepienie go przeciwko grypie. Najlepszy czas na szczepienie przeciwko grypie to jesień, ponieważ szczepionka potrzebuje około 2 tygodni, aby w pełni ochronić Cię przed grypą.

Nawet jeśli Twoje dziecko zostanie zaszczepione przeciwko grypie, nadal może się nią zarazić. Jednak prawdopodobieństwo zachorowania na grypę będzie mniejsze, tak jak przebieg choroby będzie lżejszy jeśli dziecko zostało zaszczepione.

Infekcja ucha

Infekcja ucha środkowego (lub zapalenie ucha środkowego) jest jedną z najczęstszych chorób dziecięcych. Dochodzi do niej, gdy płyn gromadzi się w przestrzeni ucha środkowego za błoną bębenkową. Może to prowadzić do bólu w uszach, drażliwości, gorączki i problemów ze snem.

Infekcje ucha są zwykle spowodowane przez bakterie. Są one bardzo częste u dzieci w wieku szkolnym. Najlepszym sposobem zapobiegania infekcjom ucha jest praktykowanie dobrej higieny. Może się okazać, że infekcja ucha jest następstwem anginy lub powiększonych migdałów oraz chorych zatok.

Wychłodzenie organizmu - przeziębienie

Przeziębienie jest tym, o czym większość ludzi myśli, kiedy myśli o chorobach wieku dziecięcego. Najczęściej przeziębienie pojawia się od wczesnej jesieni do wczesnej wiosny. U dzieci w wieku szkolnym, najczęstsze objawy przeziębienia to katar, kaszel i/lub chrypka. Chociaż dzieci w wieku szkolnym często tracą podatność na przeziębienia, mogą się nimi zarazić również w szkole.

Aby temu zapobiec, dziecko powinno często myć ręce wodą z mydłem, unikać dotykania nosa i ust oraz trzymać się z dala od osób chorych. należy ubierać dziecko “na cebulkę”, dbać o zakryte uszy i ochronę szyi.

Jeśli Twoje dziecko jest przeziębione, możesz podjąć pewne kroki, aby złagodzić objawy. Upewnij się, że dziecko pije dużo płynów i wystarczająco dużo odpoczywa. Możesz również pomóc złagodzić objawy przeziębienia, podając dziecku dostępne bez recepty leki na kaszel i/lub przeziębienie. Jeśli objawy przeziębienia u dziecka nie poprawią się po kilku dniach, lub jeśli się nasilą, należy skontaktować się z lekarzem dziecka.

Wirus żołądkowy u dzieci objawy, leczenie

Wirus żołądka to infekcja, która powoduje wymioty i biegunkę, co może prowadzić do odwodnienia. Wirus jest zwykle przenoszony przez kontakt z ludźmi lub skażonymi powierzchniami. Istnieje wiele objawów związanych z wirusem żołądka, w tym nudności, wymioty, biegunka, gorączka i ból brzucha. Leczenie obejmuje odpoczynek i płyny, aby zapobiec odwodnieniu.

Objawy wirusa żołądkowego mogą trwać do tygodnia. Nie ma konkretnego sposobu zapobiegania tym wirusom, ale są pewne kroki, które możesz podjąć, aby pomóc zapobiec zachorowaniu dziecka na wirus żołądkowy.